Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

WDK poszukuje pamiątek związanych z historią swojej działalności

czwartek, 26 marca 2020 12:02 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach poszukuje pamiątek związanych z historią instytucji i apeluje do mieszkańców regionu świętokrzyskiego o udostępnianie zdjęć, biletów oraz plakatów, które będą wykorzystane podczas obchodów jubileuszowych. Jesienią tego roku WDK będzie obchodzić 85-lecie oddania obiektu do użytku oraz 75. rocznicę wznowienia działalności kulturalnej po zakończeniu II wojny światowej.

- Wiele osób spędza teraz czas w domach, opiekując się rodziną, pracując zdalnie, próbując uchronić się przed zakażeniem. Jak się okazuje, chętnie sięgamy do rodzinnych archiwów, albumów fotograficznych i zapomnianych pamiątek sprzed lat - mówi Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i apeluje do mieszkańców województwa o udostępnianie takich zbiorów instytucji.

- Jeśli natkniecie się na wspomnienia, dokumenty, fotografie, związane z historią Wojewódzkiego Domu Kultury, prosimy o kontakt. Chętnie przyjmiemy te informacje, czy też dokumenty, które po zeskanowaniu będziemy mogli udostępnić później, w ramach jubileuszowych uroczystości. Poszukajcie, podzielcie się z nami swoimi zbiorami, zbudujmy razem nasze wspomnienia - apeluje dyrektor Machnicki.

Osoby, które posiadają pamiątki związane z WDK i chcą je udostępnić, proszone są o kontakt z placówką pod numerem telefonu: 41 36 55 101.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO