Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wakacje z terytorialsami. Zachęcają do wstąpienia w szeregi WOT

środa, 26 kwietnia 2023 09:27 / Autor: Michał Łosiak
Wakacje z terytorialsami. Zachęcają do wstąpienia w szeregi WOT
Wakacje z terytorialsami. Zachęcają do wstąpienia w szeregi WOT
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Do wakacji pozostały dwa miesiące. Świętokrzyscy terytorialsi zapraszają do spędzenia tego czasu z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Projekt „Wakacje z WOT” powstał w 2019 roku ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony młodych osób. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie letniego odpoczynku od nauki skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

– W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła - podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym.

– Chcemy w ten sposób ułatwić im udział w szkoleniu i wykorzystać potencjał tych, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi, a ze względu na obowiązki nie mogą tego zrobić w ciągu roku szkolnego czy akademickiego – podkreśla płk Sławomir Machniewicz, dowódca 10 ŚBOT.

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Świętokrzyskiej swoje szkolenie podstawowe w ramach „Wakacji z WOT” przygotowała w terminie 8-23 lipca, natomiast szkolenie wyrównawcze w terminie 16 -23 lipca. Program nie różni się od programu obowiązującego podczas szkolenia prowadzonego w innych terminach w ciągu roku. Szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO