Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„W obronie chrześcijan” – ustawa obywatelska

poniedziałek, 11 lipca 2022 12:31 / Autor: Łukasz Czerwiak
„W obronie chrześcijan” – ustawa obywatelska
„W obronie chrześcijan” – ustawa obywatelska
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Poseł Mariusz Gosek poinformował o rozpoczęciu zbierania podpisów pod inicjatywą obywatelską w obronie chrześcijan. W przeciągu dwóch dni zebrano około 15 000 podpisów.

W latach 2009-2015 do prokuratury wpłynęło ponad 100 powiadomień o bezczeszczeniu symboli religijnych lub obrazie uczuć . W samym 2022 roku takich zgłoszeń prawie 2500.

– Mamy do czynienia w ostatnim czasie z przypadkami, gdzie atakowani są chrześcijanie. Jako Solidarna Polska chcemy powiedzieć temu s t o p. Istotą tego projektu jest to, że to jest projekt wolnościowy. Niestety niektóre środowiska walczące o swoją wolność czy też równość, atakują wolność katolików. Na dodatek niestety nazywają to tolerancją – opowiadał Mariusz Gosek, poseł Solidarnej Polski.

Ustawa zakłada zmianę artykułów 195 i 196 kodeksu karnego, które mówią o obrazie uczuć religijnych.

– Wczoraj na Jasnej Górze rozpoczęliśmy zbieranie podpisów. Tych głosów jest około 15 000. Dzisiaj chcemy zainaugurować tę akcję w naszym województwie. W każdym powiecie naszego województwa będzie można złożyć podpis. Na stronie http://wobroniechrzescijan.pl/ znajdziecie państwo więcej informacji. Zapraszam do jej odwiedzenia i wzięcia udziału w naszej akcji – mówił Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Żeby ustawa, która ma chronić chrześcijan pojawiła się w sejmie musi zostać zebrane 100 000. Komitet na ich zebranie ma trzy miesiące.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO