Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W gminie Włoszczowa powstanie nowa sieć wodociągowa

piątek, 24 marca 2023 13:43 / Autor: Michał Łosiak
W gminie Włoszczowa powstanie nowa sieć wodociągowa
W gminie Włoszczowa powstanie nowa sieć wodociągowa
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad trzy miliony złotych pożyczki otrzyma Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji na budowę nowej sieci Rząbcu i Koniecznie. Wsparcie pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W pierwszej miejscowości powstanie wodociąg o długości prawie ośmiu kilometrów, zaś w Koniecznie sieć kanalizacyjna o długości 750 metrów.

– Cieszę się, że gmina Włoszczowa tak chętnie korzysta z naszego wsparcia. Do tej pory pomogliśmy w realizacji 3700 tego typu inwestycji na kwotę miliarda złotych – mówił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.

Projektowana liczba przyłączy wodociągowych to 76, z czego skorzysta ponad 300 osób.

– Polityka funduszu jest niezwykle aktywna i pozytywna w wymiarze wojewódzkim. Co rusz spotykamy się, aby podkreślać jak ogromne pieniądze przekazywane są po to, żeby nasz region był coraz bardziej ekologiczny – tłumaczył senator Krzysztof Słoń.

– Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy skorzystać z pomocy. Mam nadzieję, że w przyszłości również pojawią się takie możliwości – podkreślał Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO