Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Chęcinach uczcili 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Był specjalny piknik

sobota, 13 sierpnia 2022 20:41 / Autor: Michał Łosiak
W Chęcinach uczcili 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Był specjalny piknik
Fot. Ewa Kózka
W Chęcinach uczcili 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Był specjalny piknik
Fot. Ewa Kózka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbyły się w sobotę, 13 sierpnia, w Chęcinach. Po oficjalnych obchodach mieszkańcy mogli wziąć udział w specjalnym, wojskowym pikniku.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, odprawiona w intencji ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele św. Bartłomieja w Chęcinach. Po Eucharystii uczestnicy udali się na błonia przed Zamkiem Królewskim. Tam miała miejsce dalsza część uroczystości.

– Święto Wojska Polskiego jest wyjątkowym dniem dla każdego żołnierza, ale również dla całej społeczności. Obchodzimy go w dniu zwycięstwa oręża polskiego w wojnie bolszewickiej. Bitwa Warszawska była przełomowym momentem w historii naszego kraju. Zwycięstwo strony polskiej pozwoliło zachować niepodległość Rzeczpospolitej  i zatrzymać bolszewicką ekspansję na zachód Europy – mówił pułkownik Adam Włoczewski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Podczas uroczystości wręczono medale i odznaczenia, a także akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

W ramach akcji „Weekend z wojskiem” każdy mógł wziąć udział w pikniku wojskowym „Zostań Żołnierzem RP”. Nie zabrakło pojazdów, sprzętu oraz wyposażenia wojskowego, koncertu, gier, zabaw i grochówki. Chętni mogli porozmawiać z żołnierzami i dowiedzieć się jak wstąpić do armii.

(Fot. Ewa Kózka)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO