Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uwaga na „Lodową pułapkę”. Straż i policja z ważnym przesłaniem

wtorek, 18 stycznia 2022 12:30 / Autor: Aleksandra Rękas

Sezon na zimowe sporty i szaleństwa na lodzie trwa w najlepsze. Na termometrach często obserwujemy ujemne temperatury, a zbiorniki wodne skuwa warstwa lodu. Pojawia się pokusa, by się na nim poślizgać… Czy to dobry pomysł? Mundurowi odpowiadają!

 By nikt nie miał wątpliwości jak powinna wyglądać bezpieczna zabawa, strażacy i policjanci z naszego województwa przygotowali wyjątkowy spot.

- Widzimy tam pewną sytuację: ojciec bierze córkę nad zamarznięty akwen wodny, by pojeździć na łyżwach. Lód załamuje się pod mężczyzną, dziewczynka wzywa pomoc. Następnie jesteśmy świadkami akcji ratunkowej – opowiada st. kpt. Marin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Na filmie możemy zobaczyć działania realizowane przez specjalistyczną grupę wodno-nurkową. W całym województwie są trzy takie zespoły.

- Są to grupy w Sandomierzu, Starachowicach oraz jednostka nr 2 w Kielcach. Wszystkie realizują specjalistyczne działania; na poziomie podstawowym są one wykonywane przez każdą jednostkę straży pożarnej – wyjaśnia.

Spot wpisuje się w założenia akcji „Bezpieczne lodowiska 2022”, bo niebezpieczne sytuacje niestety wciąż zdarzają się podczas zimowego wypoczynku.

- Dzieci i młodzież chcą aktywnie spędzić czas, ważne jednak by był to bezpieczny wypoczynek. Przypominamy, że trudno ocenic grubość lodu na zbiornikach wodnych – korzystajmy jedynie z profesjonalnych, specjalnie do tego przygotowanych ślizgawek – apeluje Marcin Bajur.

By ułatwić organizowanie lodowisk, strażacy oferują swoją pomoc. Wystarczy zgłosić im taką potrzebę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO