Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Utrudnienia przed Chęcinami dłużej?

wtorek, 04 lipca 2023 12:35 / Autor: Łukasz Czerwiak
Utrudnienia przed Chęcinami dłużej?
Fot. Gmina Chęciny
Utrudnienia przed Chęcinami dłużej?
Fot. Gmina Chęciny
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwa remont drogi nr 762 Kielce – Chęciny w Czerwonej Górze. Według naszych informacji prace, a zarazem utrudnienia, mogą potrwać kilka tygodni dłużej.

Od przełomu marca i kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 762 Kielce – Chęciny, przy wjeździe do Czerwonej Góry i kopalni Jaźwica, powstaje rondo turbinowe.

– Prace trwają i są zaawansowane. Kładziona jest druga warstwa asfaltu, jednak wykonawca napotkał trudności i wystąpił do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o wydłużenie terminu realizacji tego zadania – informuje Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualną umową prace miały zakończyć się przed końcem wakacji – 18 sierpnia.

– Obecnie Zarząd Dróg weryfikuje ten wniosek pod względem zasadności. Myślę, że decyzja zostanie podjęta w przyszłym tygodniu. Na pewno w tym roku będziemy jeździć bezpiecznym rondem turbinowym – dodaje Jamka.

Celem inwestycji wartej 11 mln zł jest usprawnienie wjazdu do Kielc od strony Krakowa oraz dojazdu do szpitala w Czerwonej Górze. Jak podkreślają władze samorządowe najważniejsze jest zwiększenie bezpieczeństwa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO