Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Trzech sprawców, dwa włamania. Wszystkim grozi 10 lat więzienia

środa, 21 lipca 2021 13:59 / Autor: Aleksandra Rękas
Trzech sprawców, dwa włamania. Wszystkim grozi 10 lat więzienia
Trzech sprawców, dwa włamania. Wszystkim grozi 10 lat więzienia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o dokonanie kradzieży z włamaniem w Jędrzejowie. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Do pierwszej kradzieży doszło w poniedziałkową noc, kilkanaście minut po północy. Dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał wtedy zgłoszenie o włamaniu do sklepu.

- Na miejsce zostali skierowani mundurowi, którzy zabezpieczyli ślady zdarzenia. Włamywacz skradł z wnętrza sklepu papierosy, uszkodził szufladę kasy oraz rozbił szybę w drzwiach wejściowych. Właściciel wycenił szkody na kwotę 850 złotych – informuje Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Do drugiej kradzieży doszło jeszcze tej samej nocy. Policjanci patrolując rejon miasta zauważyli dwie zamaskowane postacie, które wyskakiwały przez okno jednego z lokali gastronomicznych

- Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i szybko zatrzymali 33-letniego mieszkańca województwa małopolskiego i jego o 10 lat starszego kompana z województwa śląskiego. Krótko później okazało się, że ukradli oni gotówkę w kwocie blisko 380 złotych oraz głośnik. W sumie właściciel lokalu oszacował straty na kwotę 580 złotych – wyjaśnia Michał Kwieciński.

W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszali się włamywacze, kryminalni zabezpieczyli niewielką ilość środków odurzających, wstępnie zidentyfikowanych jako amfetamina. Do ich posiadania przyznał się 43-latek ze Śląska.

Wkrótce w ręce policjantów wpadł sprawca pierwszego włamania - 18-letni mieszkaniec gminy Nagłowice. Teraz cała trójkę włamywaczy odpowie za swoje zachowanie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO