Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwają Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Nasz region ma swoich reprezentantów

wtorek, 02 listopada 2021 17:57 / Autor: Michał Łosiak
Trwają Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Nasz region ma swoich reprezentantów
Trwają Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Nasz region ma swoich reprezentantów
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Bitwa na content, zasięgi i chwytające ze serce relacje – ruszyła czwarta edycja Mistrzostw Blogerów. Poznaliśmy tytuły 16 blogów turystycznych, które biorą udział w organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną rywalizacji.

Świętokrzyskie reprezentują Angelika, Maja i Mateusz Grzegorzek, autorzy bloga mynaszlaku.pl. Angelika i Mateusz mieszkają w Małopolsce, ale Świętokrzyskie jest im bardzo bliskie, nie tylko lokalizacyjnie.

Od 2012 roku prowadzą bloga podróżniczego, a w 2018 do ich zespołu redakcyjnego dołączyła mała Maja. Para podróżuje obecnie z trzyletnią córką. Razem przeszli już ponad 150 szlaków w polskich górach. W swoich wcześniejszych podróżach odwiedzali też świętokrzyskie szlaki – zarówno ten popularny wiodący na Łysicę, jak i mniej znane ścieżki w okolicach Chęcin. Kilka lat temu przeszli w całości Główny Szlak Świętokrzyski.

W ramach mistrzostw internetowi podróżnicy pokażą przede wszystkim nieoczywiste i nieodkryte przez masowego turystę atrakcje regionu świętokrzyskiego.

– Chcemy pokazać, że województwo, a przede wszystkim Góry Świętokrzyskie, to nie tylko Łysica oraz Łysa Góra. Jest przecież wiele pięknych miejsc, o których turysta może jeszcze nie słyszał, a znają je być może tylko okoliczni mieszkańcy. Kilka lat temu, gdy szliśmy Głównym Szlakiem Świętokrzyskim, to już podczas przejścia mijaliśmy wiele wartych pokazania miejsc i szczytów. Obecnie podczas naszej podróży spotykamy różne osoby, dzięki którym poznajemy ciekawe historie związane z regionem. To dla nas bardzo ważne i cenne doświadczeni  – mówi Angelika.

Mistrzostwa Blogerów w tym roku odbędą się już po raz czwarty. W wyznaczonym przez organizatorów czasie blogerzy przedstawią na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych relację z 16 województw Polski. Każda redakcja ma do zaprezentowania jeden region. O tym kto wygra, przekonamy się już w grudniu.

Świętokrzyskie miało już swój sukces w mistrzostwach. W 2019 roku Anita i Paweł Skowerowie z bloga 101countriesbefore50 zajęli pierwsze miejsce w rywalizacji. Internautów oczarowali niecodziennymi ujęciami Ponidzia oraz znanych i nieznanych zamków i pałaców.

– Mistrzostwa Blogerów to czas, w którym internauci mogą poznać nieodkryte zakątki regionów Polski –  podkreśla Marcin Piętak, prezes współpracującej z organizatorem konkursu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. – Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Jesteśmy z nimi w kontakcie i aktywnie wspieramy ich działania w sieci – dodaje.

Szczegóły konkursu i lista reprezentantów innych regionów Polski znajduje się na stronie Mistrzostw Blogerów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO