Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwają policyjne działania w związku z uroczystością Wszystkich Świętych

poniedziałek, 31 października 2022 12:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Trwają policyjne działania w związku z uroczystością Wszystkich Świętych
KPP Końskie
Trwają policyjne działania w związku z uroczystością Wszystkich Świętych
KPP Końskie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Najbliższy okres jest trudny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w okolicach cmentarzy. To także czas intensywnej pracy dla świętokrzyskich mundurowych - do codziennej służby kierowanych jest ponad 170 policjantów drogówki, którzy odnotowali już cztery wypadki.

Prędkość, światła, trzeźwość – to wszystko sprawdzają policjanci podczas kontroli. W niektórych miejscach zobaczyć można także funkcjonariuszy ręcznie sterujących ruchem. 

- Stosowanie się do poleceń i wskazówek policjantów z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach. Bądźmy jednak przygotowani, że mimo starań funkcjonariuszy możemy napotkać utrudnienia.  Czasami więc lepiej zrezygnować z własnego pojazdu i pojechać na cmentarz transportem publicznym – radzi st. asp. Artur Majchrzak z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Policjanci przedstawiają już pierwsze statystyki związane ze wzmożonym ruchem na drogach. Na szczęście jest lepiej niż w zeszłym roku.

- W ciągu ostatnich trzech dni mundurowi odnotowali cztery wypadki drogowe; w ubiegłym roku, w analogicznym okresie, było ich siedem. Do tej pory na szczęście nie doszło do żadnej tragedii ze skutkiem śmiertelnym. Jeśli chodzi o kolizje, tych w zeszłym toku było 137, w tym – 86. Kierowcy jeżdżą ostrożniej – zauważa Majchrzak.

I – jak dodaje – ta ostrożność powinna z nami zostać w trakcie najbliższych dni.

- Pamiętajmy, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, w tym dużo osób starszych, a zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania. Miejmy też na uwadze to, że w drogę na cmentarz wybierają się „niedzielni” kierowcy, którzy rzadko wsiadają za kierownicę i jeżdżą wolniej. Bądźmy dla siebie życzliwi – apeluje funkcjonariusz.

Przed  wyruszeniem w drogę warto zapoznać się ze zmianami w organizacji ruchu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO