Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwa piknik ekologiczny. Są atrakcje dla małych i dużych

poniedziałek, 05 czerwca 2023 11:18 / Autor: Aleksandra Rękas
Trwa piknik ekologiczny. Są atrakcje dla małych i dużych
Trwa piknik ekologiczny. Są atrakcje dla małych i dużych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Z okazji Światowego Dnia Środowiska, WFOŚiGW w Kielcach zaprasza na piknik rodzinny. Nie zabraknie ekologicznych konkursów, ścieżek edukacyjnych czy pokazów służb. Wszystkie atrakcje związane są z myślą przewodnią imprezy – dbałością o naszą planetę.

Jak przypomina Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Światowy Dzień Środowiska obchodzimy już od 1972 roku.

- Polska jest jednym ze stu krajów, które angażują się w tę inicjatywę i wszystkie nasze jednostki z każdego województwa, organizują dziś pikniki. Na imprezę zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. Przekazujemy wiedzę dotyczą ochrony środowiska, a nasi pracownicy przypominają zasady skorzystania z programów – wyjaśnia Gliwiński.

Edukacja związana z ochroną środowiska w takiej formule, to świetny sposób na dotarcie do mieszkańców – zauważa Krzysztof Słoń, senator PiS.

- Jest z nami straż pożarna, policja, wojsko, także dzieci i młodzież. To oni są najważniejszymi beneficjentami dzisiejszego wydarzenia, ponieważ w ich rękach leży przyszłość wielkiego dobra, jakim jest czyste środowisko. Musimy kształtować w nich nawyki proekologiczne – podkreśla Krzysztof Słoń.

Wśród licznych stoisk, na pikniku znajdziemy także stanowisko na którym wartościowe treści przekazują leśnicy.

- Wraz z kolegami z Łagowa i Skarżyska-Kamiennej prezentujemy walory lasów, a jednocześnie uczymy. Mamy nadzieję, że ci ludzie, którzy jeszcze są dziećmi i młodzieżą, będą mądrzejsi od nas – nie będą śmiecić, a dbać o przyrodę. Liczymy na to, że takie wyjście do społeczeństwa to szansa na kształtowanie pozytywnych postaw. Edukujemy poprzez zabawę – zapraszamy na gry i quizy, podczas których dowiemy się jak świetnym miejscem do odpoczynku i aktywności są świętokrzyskie lasy – zachęca Paweł Kosin, rzecznik Nadleśnictwa Daleszyce.

Impreza potrwa do godziny 14 i odbywa się na placu przed WFOŚiGW, przy alei Popiełuszki 41. Udział jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO