Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Truskawskowe święto w Bielinach już w tę niedzielę

piątek, 03 czerwca 2022 11:57 / Autor: Dominika Skowron
Truskawskowe święto w Bielinach już w tę niedzielę
Truskawskowe święto w Bielinach już w tę niedzielę
Dominika Skowron
Dominika Skowron

W niedzielę, 5 maja, w Bielinach odbędzie się smakowite święto - Dzień Świętokrzyskiej Truskawki. Gmina zaprasza do wspólnego świętowania w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

Wydarzenie rozpoczyna się o 13.30. Na gości czeka wiele atrakcji, to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w XVI edycji Mistrzostw Świata w szypułkowaniu truskawek (zapisy zawodników trwają do godziny 13). Jury wybierze najlepszy deser, w którym rzecz jasna, nie może zabraknąć truskawki.

Na scenie wystąpią zespoły dziecięce: „Małe Bielinianki”, ZPiT „Jodełki”, Koło Małych Gosposi z Huty Podłysicy, zespoły śpiewacze: „Echo Łysicy” i „Makoszanki”, „Śwarne Kakonianki”, Kapela z Kakonina, młode talenty muzyczne z terenu gminy Bieliny: Julia Zielińska, Zuza Bera, Kinga Iwan, Wiktoria Gawron, Patrycja Jędrzejowska oraz Zespół Studia Piosenki Metro Bieliny.

Nie zabraknie uczestników Akademii Tańca Kamili Drezno oraz tanecznego duetu: Oliwii Kołbuc i Wiktora Brożyna. Umiejętności zaprezentują młodzi adepci karate z Bielin.

Poza tym na najmłodszych czeka wiele bezpłatnych gier i zabaw, o dobry humor uczestników zadba Kabaret Wiejski „Eksportowy Wytwór Gminny”, a także gwiazda XXIII edycji Dnia Świętokrzyskiej Truskawki, czyli formacja "PLAYBOYS"

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO