Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Targi szansą dla bezrobotnych

wtorek, 03 kwietnia 2018 09:59 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach przygotowuje kolejne edycje Powiatowych Targów Pracy. Najbliższe odbędą się 11 maja w Łagowie. Podczas tego typu przedsięwzięć swoją ofertę przedstawiają takie instytucje jak Ochotnicze Hufce Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego czy agencje zatrudnienia. To propozycja zarówno dla bezrobotnych, jak i osób, które chcą zmienić pracę lub podnieść swoje kwalifikacje.

Dotychczas PUP zorganizował 42 edycje targów pracy, w których uczestniczyło w sumie ponad 18 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych. Wzięło w nich udział przeszło 1400 wystawców zgłaszających około 10 tysięcy wolnych miejsc pracy. Targi stały się dobrym sposobem na łączenie różnych firm i instytucji publicznych z poszukującymi zatrudnienia czy kursów.

Jak mówi starosta kielecki Michał Godowski, ciężko ująć w statystyce skuteczność Powiatowych Targów Pracy w zwalczaniu bezrobocia, ale przekonuje, że warto je organizować. - Powracający na nasze targi pracodawcy świadczą o tym, że ma to sens. Inaczej te podmioty nie byłyby zainteresowane uczestnictwem w takiej imprezie. Widać także istotne zaangażowanie osób bezrobotnych. Niejednokrotnie zdarzało się, że niektórzy wychodzili z targów z podpisaną umową lub poważną propozycją jej zawarcia – mówi starosta Michał Godowski.

W tym roku PUP zamierza zorganizować 4 edycje Powiatowych Targów Pracy. Po tych majowych, kolejne odbędą się 15 czerwca, 21 września oraz 19 października.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO