Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Świętokrzyskie na światowej wystawie

czwartek, 31 sierpnia 2017 13:48 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Piotr Michalec
Dariusz Skrzyniarz

19 przedsiębiorstw będzie promowało potencjał województwa świętokrzyskiego podczas międzynarodowej imprezy ASTANA EXPO 2017 w Kazachstanie. W wydarzeniu udział bierze ponad 100 państw z całego świata, które chwalą się swoimi osiągnięciami w technice i nauce oraz przedstawiają plany na przyszłość. Misja gospodarcza przedsiębiorców z regionu rozpocznie się w ten piątek. Tematem przewodnim wystawy jest hasło „Energia przyszłości”.

W misji gospodarczej wezmą udział firmy z sektora energetycznego, budowlanego i uzdrowiskowego. Wśród firm reprezentujących nasz region można wymienić Biko-Serwis z Nowin, zakład kamieniarski Przywała Stones z Chęcin, Fabet z Kielc czy Eco Voltaika z Włoszczowy. Biznesmeni będą mieli okazję szczególnie podkreślić swoją obecność podczas „Dnia Świętokrzyskiego” w Polskim Pawilonie, który odbędzie się 3 września. Na światowej wystawie odbędzie się także „Dzień Polski” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dzięki udziałowi w EXPO nasz kraj ma możliwość pokazania się jako istotny partner w dyskusji o bezpieczeństwie energetycznym czy ochronie środowiska.

Wyjazd świętokrzyskich przedsiębiorców na ASTANA EXPO 2017 jest finansowany z funduszy unijnych. Udział w imprezie jest okazją zarówno do nawiązania cennych kontaktów biznesowych, jak i kreowania dobrego wizerunku regionu oraz państwa.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO