Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie zawodówki dofinansowane. Zobacz, które

poniedziałek, 06 lutego 2023 15:13 / Autor: Łukasz Czerwiak
Świętokrzyskie zawodówki dofinansowane. Zobacz, które
Fot. Fb Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im.Danuty Siedzikówny "Inki"
Świętokrzyskie zawodówki dofinansowane. Zobacz, które
Fot. Fb Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im.Danuty Siedzikówny "Inki"
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Uczniowie świętokrzyskich szkół zawodowych wezmą udział w kursach oraz w stażach w firmach. Projekty zostaną dofinansowane z zaoszczędzonych przez Urząd Marszałkowski środków. 

Dofinansowanie projektów nie było pierwotnie planowane. Jednak możliwe jest dzięki funduszom, które zostały wygospodarowane w wyniku oszczędności i uwolnieniu pieniędzy, niewykorzystanych w innych projektach społecznych Regionalnego Programy Operacyjnego.

– Są to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, które wygospodarowaliśmy dzięki korzystnemu kursowi euro oraz oszczędnościom. Niespełna trzy miliony trafią do naszych szkół. Zostaną one przeznaczone na zajęcia specjalistyczne, kursy oraz płatne staże dla uczniów. Ale również doposażone zostaną dwie pracownie, a swoje kwalifikacje podniesie 12 nauczycieli – informuje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Dofinansowanie obejmie łącznie cztery projekty. Szóstego lutego podpisy na umowach złożyli przedstawiciele trzech z nich. Z pieniędzy skorzystają uczniowie: Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego Technikum Nr 3 Im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Kielcach, Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Langiewicza w Kielcach. Dwie ostatnie kieleckie placówki edukacyjne będą współpracować w ramach jednego projektu.

– Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy te pieniądze i od dziś aż do końca będziemy mogli realizować zaplanowane zadania. Nasi uczniowie będą odbywać staże i uczestniczyć w zajęciach z szefami kuchni różnych restauracji. Planujemy także zajęcia warsztatowe oraz doposażenie pracowni. Jedna z nich będzie zmodernizowana – mówi Małgorzata Banasik-Rusak, dyrektor Technikum nr 3 w Kielcach.

Po dopełnieniu wszystkich formalności, w ramach czwartego projektu swoje umiejętności rozwijać będą uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO