Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyscy Terytytorialsi bezkonkurencyjni na GROTowisku

poniedziałek, 24 czerwca 2024 16:44 / Autor: Michał Kita
Świętokrzyscy Terytytorialsi bezkonkurencyjni na GROTowisku
for. 10 ŚBOT
Świętokrzyscy Terytytorialsi bezkonkurencyjni na GROTowisku
for. 10 ŚBOT
Michał Kita
Michał Kita

Żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej okazali się bezkonkurencyjni w zawodach strzeleckich podczas tegorocznej, konferencji GROTowisko. Dwudniowe wydarzenie odbyło się w miniony weekend w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu.

W rozegranych w niedzielę (23 czerwca) zawodach strzeleckich, najlepsi okazali się żołnierze ze świętokrzyskiej Brygady.

Wojskowi rywalizowali w czterech konkurencjach: karabinek dynamiczny, pistolet dynamiczny, pistolet i karabinek dynamiczny oraz strzelanie precyzyjne z karabinu. Wyszczególniono również drużynową klasyfikację generalną.

Tegoroczne GROTowisko wygrali Świętokrzyscy Terytorialsi. W poprzednich dwóch edycjach zajmowali drugie miejsca.

– Cieszę się, że zaangażowanie, upór i wyszkolenie pozwoliło zająć pierwsze miejsce w tym roku. Wspólnie ż żołnierzami naszej brygady gratulujemy! – podkreślił płk Sławomir Machniewicz dowódca 10 ŚBOT.

Konferencja GROTowisko, organizowana jest od 2021 roku. Wydarzenie ma na celu między innymi wymianę doświadczeń płynących z użytkowania i eksploatacji karabinka MSBS Grot, jakim w codziennej służbie posługują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO