Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Święto Rodziny w Chęcinach

piątek, 25 maja 2018 08:29 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Chęcinach zakończyły się obchody Świeta Rodziny zorganizowanego w ramach XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Podczas pięciu dni uczestnicy mogli wziąć udział w debatach, spotkaniach i występach artystycznych.

- Tegoroczne hasło Świętokrzyskich Dni profilaktyki “Rodzina w 100-lecie Niepodległości” zainspirowało grupę nauczycieli i uczniów ze szkolnego wolontariatu do zorganizowania czegoś wyjątkowego. Uznaliśmy, że będzie to Święto Rodziny, które nawiąże do przeszłości naszej szkoły. Dane nam jest pracować i uczyć się w pięknym, królewskim mieście, a to zobowiązuje. Zaistniał dobry czas na przywołanie w pamięci tych ludzi, którzy tę szkołę i to miasto tworzyli, chodzili tymi samymi co my korytarzami. Uczniowie przychodzą i tak szybko odchodzą, nauczyciele i rodzice także. Jesteśmy zaledwie ogniwem tego miejsca i teraz to od nas zależy, jak będziemy siebie wzajemnie postrzegać i traktować - mówi Anna Wierzbicka-Kamińska pedagog Szkoły Podstawowej w Chęcinach.

Pierwszego dnia odbył się cykl spotkań pt. "Rodzina w aspekcie historycznym", na które składały się spotkania z absolwentami i byłymi pracownikami, którzy wspominali jaka była dawna szkoła w Chęcinach, lekcje o aspekcie prawnym rodziny i debata o związku wolności z niepodległością. Następnego dnia dotknięto tematu rodzinnego podróżowania. Nazajutrz przybliżono temat czasu wolnego, zaś czwartego dnia poruszono aspekt rozwijania pasji. Ostatni dzień Święta Rodziny poświęcono ochronie środowiska.

Całość odbyła się w Szkole Podstawowej w Chęcinach.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO