Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Sprawcy dwunastu włamań w rękach policjantów

środa, 03 czerwca 2020 10:50 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet dziesięć lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyźni podejrzani są o szereg włamań do skrzynek telekomunikacyjnych na terenie dwóch powiatów. Łupem włamywaczy padła duża ilość akumulatorów, z których część udało się odzyskać.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skrzynek telekomunikacyjnych. Nieznani wówczas sprawcy dostali się do ich wnętrza i  ukradli znajdujące się tam akumulatory.

Prowadzeniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Stróże prawa zabezpieczyli między innymi nagrania z monitoringu i poddali je analizie. Szybko trafili na właściwy trop, a podejrzenia padły na dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

 Jak się okazało, mężczyźni w wieku 42 i 48 lat dokonali dwunastu kradzieży z włamaniem do skrzynek telekomunikacyjnych. Działali na terenie powiatu sandomierskiego i opatowskiego, a łączna wartość skradzionych akumulatorów to prawie piętnaście tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 48–latka, policjanci zabezpieczyli dwie porcje substancji zakwalifikowanej jako amfetamina. Oprócz tego znaleźli trzy krzaki konopi innych niż włókniste we wstępnej fazie wzrostu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy z nich odpowie także za posiadanie środków odurzających i uprawę nielegalnych roślin.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO