Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rok e-skierowań. Jakie korzyści przyniosły pacjentowi?

wtorek, 18 stycznia 2022 10:35 / Autor: Magdalena Nowak
Rok e-skierowań. Jakie korzyści przyniosły pacjentowi?
Rok e-skierowań. Jakie korzyści przyniosły pacjentowi?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Minął rok od kiedy obowiązują elektroniczne skierowania. To  po e-zwolnieniu i e-recepcie trzecie rozwiązanie pozwalające na otrzymaniu niezbędnego dokumentu bez wychodzenia z domu. W województwie świętokrzyskim przez rok wystawiono ponad 1,2 miliona e-skierowań.

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, e-skierowanie to bardzo wygodna forma, ponieważ możemy otrzymać je i zarejestrować bez wychodzenia z domu. – W tej chwili e-skierowania obowiązują przede wszystkim na: ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne, leczenie szpitalne, badania medycyny nuklearnej, badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badanie endoskopowe przewodu pokarmowego oraz badania echokardiograficzne. Z końcem 2021 roku katalog ten został rozszerzony o e-skierowania na rehabilitację leczniczą – wymienia rzecznik.

E-skierowanie można otrzymać w postaci:  SMS-a z 4-cyforwym kodem, e-maila z plikiem PDF oraz wydruku informacyjnego.

– Przy e-skierowaniach został rozwiązany problem nieczytelności skierowań. Zdarzało się, że jedna przychodnia nie była w stanie odczytać co napisała druga. Nie ma również problemu ryzyka zgubienia wydruku. Pacjent ma wgląd do wystawionych e-skierowań poprzez Internetowe Konto Pacjenta – mówi Beata Szczepanek.

Na podstawie e-skierowania można zapisać się tylko do jednej placówki medycznej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO