Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rajd historyczno-ekologiczny do Jędrzejowa

piątek, 22 października 2021 11:11 / Autor: Weronika Kępa
Rajd historyczno-ekologiczny do Jędrzejowa
Fot. Ewa Adamczyk
Rajd historyczno-ekologiczny do Jędrzejowa
Fot. Ewa Adamczyk
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Już w najbliższą niedzielę, 24 października, z Kielc wystartuje rajd historyczno-ekologiczny do Jędrzejowa. Wydarzenie jest skierowane do rodzin, grup znajomych, jak również innych miłośników tego typu aktywności.

Jak informują organizatorzy, celem rajdu, oprócz poznawania walorów krajoznawczych i historycznych, jest udokumentowanie dzikich wysypisk śmieci.

– O 9:30 spotykamy się na dworcu PKP w Kielcach, skąd jedziemy do Miąsowej i dwoma trasami – dwunasto i dziewiętnastokilometrową, idziemy do Jędrzejowa na zwiedzanie klasztoru Cystersów i Muzeum zegarów – informuje Łukasz Trojak, prezes zarządu Stowarzyszenia Staszicowskiego będącego organizatorem wydarzenia.

– Poprowadzą nas przewodnicy świętokrzyscy, którzy opowiedzą o warunkach przyrodniczych i historycznych okolicy. Zadaniem uczestników będzie dokumentacja ewentualnych dzikich wysypisk śmieci. Raport z ich lokalizacją wyślemy do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – dodaje.

Udział w projekcie jest darmowy, organizator pokrywa wszystkie koszty (transport, poczęstunek, ubezpieczenie, zwiedzanie i przewodnika).

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/942905526331916

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO