Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rabuś paliwa wpadł na myjni samochodowej

wtorek, 09 kwietnia 2024 19:12 / Autor: Aleksandra Rękas
Rabuś paliwa wpadł na myjni samochodowej
Rabuś paliwa wpadł na myjni samochodowej
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Jego samochód skontrolowali sędziszowscy policjanci, a w środku były pojemniki, w których zmieściłoby się ponad 200 litrów paliwa. Przed sądem stanie 40-latek, który odpowie za szereg kradzieży oleju napędowego.

Nocą z piątku na sobotę (5 na 6 kwietnia) mundurowi patrolowali gminę Wodzisław. Zwrócili uwagę na bmw, zaparkowane na terenie myjni samochodowej.

- Za kierownicą siedział mężczyzna, który nie korzystał z myjni, a jedynie obserwował otoczenie. Zainteresowani tym policjanci postanowili z nim porozmawiać i sprawdzić prawdziwy powód jego postoju. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec Śląska – mówi sierż. sztab. Beata Soboń z KPP w Jędrzejowie.

W aucie mężczyzny było 18 różnej wielkości plastikowych pojemników i dwa metalowe kanistry, które w sumie mogłyby pomieścić 225 litrów paliwa. Policjanci znaleźli też dwie tablice rejestracyjne oraz woreczek foliowy z zawartością amfetaminy.

- Okazało się, że zamontowane w bmw tablice rejestracyjne zostały skradzione i należą do   innego pojazdu, a te właściwe ujawnione były wewnątrz pojazdu. Policjanci ustalili, że około dwóch godzin wcześniej, 40-latek zażywał  amfetaminę, co potwierdził pozytywny wynik wykonanego badania narkotestu – wyjaśnia policjantka.

Szybko wyszło na jaw, że 40-latek, używając różnych tablic rejestracyjnych, dokonywał licznych kradzieży paliwa na terenie Śląska. Paliwo tankował do pojemników znajdujących się wewnątrz jego auta.

40-latkowi pobrano krew do dalszych badań, zatrzymano prawo jazdy, a następnie trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, zastosowano wobec niego policyjny dozór.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO