Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Prestiżowa nagroda dla dyrektora szpitala w Czerwonej Górze

czwartek, 26 stycznia 2023 10:28 / Autor: Radio eM
Prestiżowa nagroda dla dyrektora szpitala w Czerwonej Górze
FOT. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
Prestiżowa nagroda dla dyrektora szpitala w Czerwonej Górze
FOT. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze
Radio eM
Radio eM

Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze, odebrał statuetkę Menadżera Roku 2022 roku. Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny odbyło się 25 stycznia podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

To już dwudziesta druga edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Termedica i redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. Tym razem, w kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne zwycięzcą został dr Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

- Jestem bardzo wdzięczny za to wyróżnienie. Pragnę jednak podkreślić, że jest to nagroda nie tylko dla mnie, ale też dla całego mojego zespołu. Nasz szpital nieustannie się rozwija, a pacjenci mogą liczyć na kompleksowość usług – powiedział dr Sleiman.

Obecnie szpital w Czerwonej Górze to jedna z najprężniej rozwijających się placówek w regionie. Tylko w ciągu minionego roku zrealizowano tu szereg inwestycji. Powstały nowe oddziały, zwiększyła i unowocześniła się baza łóżkowa, szpital pozyskał najnowocześniejszy sprzęt oraz został doceniony w kilku prestiżowych konkursach branżowych.

Do jednych z największych osiągnięć w ostatnim czasie było utworzenie Świętokrzyskiego Centrum Chorób płuc, które skupiło oddziały szpitalne zajmujące się leczeniem pulmonologicznym. Dzięki tej inwestycji  w szpitalu działają dwa Oddziały Chorób Płuc i Gruźlicy i jeden Oddział Chorób Płuc liczące łącznie 180 łóżek. Powstał również Dział Badań Czynnościowych Układu Oddechowego, Izba Przyjęć Pulmonologiczna, Laboratorium Prątka Gruźlicy i Dział Diagnostyki i Leczenia Zaburzeń Oddychania oraz szereg pomieszczeń technicznych i zaplecza.

Jak informuje dyrektor Sleiman, pod koniec czerwca 2022 roku, do szpitala w Czerwonej Górze dotarł system robotyczny CMR Versius, który pozwala na bardzo precyzyjne operowanie raka prostaty, minimalizując tym samym ryzyko powikłań i skracając czas hospitalizacji i rekonwalescencji pacjentów.

Ponadto w lecznicy w Czerwonej Górze otworzono Oddział Chemioterapii Dziennej.

Na tych inwestycjach szpital jednak nie poprzestaje. – Planujemy utworzyć pierwszy w województwie świętokrzyskim ośrodek jednodniowej ambulatoryjnej diagnostyki raka płuc. Dzięki temu pacjenci z podejrzeniem nowotworu w ciągu jednego dnia będą mieli wykonane wszystkie badania- mówi Youssef Sleiman, dyrektor szpitala.

Działania podejmowane przez szpital zostały docenione w wielu prestiżowych konkursach i plebiscytach branży medycznej.

Również statuetka  Menadżer Roku 2022 roku przyznana dyrektorowi Sleimanowi to efekt jego pracy na rzecz rozwoju szpitala.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO