Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Posiadał znaczne ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat za kratkami

sobota, 12 lutego 2022 11:13 / Autor: Adrianna Linertowicz
Posiadał znaczne ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat za kratkami
Fot. Policja Świętokrzyska
Posiadał znaczne ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat za kratkami
Fot. Policja Świętokrzyska
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Decyzją Sądu Rejonowego w Pińczowie, 36-letni mieszkaniec miasta, który w zeszłą środę został zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci, którzy w środę patrolowali teren miasta, wczesnym rankiem postanowili wylegitymować mężczyznę, siedzącego w zaparkowanym samochodzie. Uwagę mundurowych przyciągnęło to, iż 36-latek próbował ukryć coś szybko w kieszeni kurtki.

- To zwróciło szczególną uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili dokonać kontroli osobistej legitymowanego. Mieli całkowitą słuszność, ponieważ okazało się, że w kurtce są zawiniątka z białym proszkiem, tabletki oraz susz roślinny. Przeprowadzone natychmiast wstępne testy chemiczne wykazały, że są to kolejno: amfetamina, ecstasy i marihuana, a więc środki psychotropowe, których posiadanie jest w Polsce całkowicie zabronione – poinformował Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Mężczyzna miał przy sobie w sumie ponad 100 gramów substancji. Po jego zatrzymaniu i przeprowadzeniu kolejnych czynności, policjanci ujawnili kolejnych kilkadziesiąt gramów narkotyków, będących w jego posiadaniu. Ilość tę, zgodnie z prawem, można uznać za znaczną, co może skutkować karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 11 lutego, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu, ponieważ czynności nie zostały jeszcze zakończone.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO