Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Popołudnie dla pracodawcy już od dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy

środa, 26 sierpnia 2020 11:34 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Pomoc dla pracodawców, szukających pracowników, tworzących nowe miejsca pracy, informacje o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i cudzoziemców – już dziś w Powiatowym Urzędzie Pracy rozpoczynają się „Popołudnia dla pracodawcy”. Odbywać będą się w każdą środę od 15 do 17.

— Chcemy współpracować nie tylko z bezrobotnymi, ale przede wszystkim z osobami, które mogą dać im pracę. To działanie ma zachęcić pracodawców, którzy potrzebują wsparcia w postaci organizacji stażu lub dodatkowego stanowiska do bezpośredniego kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy i zapoznania się z tymi możliwościami – powiedział w rozmowie z radiem eM Kielce Tomasz Pleban, wicestarosta powiatu kieleckiego.

— Pracownicy urzędu wytłumaczą interesantom m. in. jakie są formy zatrudnienia pracowników z zagranicy, warunki i możliwości tworzenia stażu czy uruchomienia dodatkowego stanowiska. Chcemy też zwrócić uwagę na to, że osoby niepełnosprawne mają szereg form wsparcia różnego rodzaju, z których pracodawcy mogą skorzystać — tłumaczy Tomasz Pleban.

 —Pracodawcy będą mogli uzyskać wsparcie oraz informację od pośredników pracy i doradców zawodowych – dodaje Grzegorz Piwko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

By pracodawcy uniknęli kolejek w Urzędzie pracy, w trakcie „Popołudnia dla pracodawcy”, nie będą przyjmowani inni interesanci. Dla nich Urząd wydłuża godziny pracy w poniedziałki do 17.

Kontakt z pracownikami Urzędu będzie również możliwy pod specjalnie uruchomionym do tego celu nr telefonu (041) 367 16 46 oraz adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO