Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Polska jest jedna, czyli spotkania z politykami PiS

poniedziałek, 09 kwietnia 2018 14:14 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Polska jest jedna – pod takim zawołaniem politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy organizują serię spotkań w całym kraju. Rozpoczną się one zaraz po konwencie partii, który planowany jest na 14 kwietnia. Większe wydarzenia odbędą się także w regionie świętokrzyskim.

Politycy podsumują dotychczasowe rządy i będą spoglądali w przyszłość. Wszak nadchodzą kolejne wybory do samorządu oraz nowa perspektywa unijna. Między innymi taką tematykę będą chcieli przedyskutować. W regionie świętokrzyskim ma odbyć się 25 spotkań wokół tego, co przed nami. Do Kielc w maju ma przyjechać premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej, bo 15 kwietnia do Skarżyska-Kamiennej przyjedzie Wojciech Skurkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Jesteśmy radzi, że akurat ta wizyta przypada ministrowi Skurkiewiczowi, ponieważ Skarżysko-Kamienna jest silnie związane z przemysłem obronnym – mówi poseł Krzysztof Lipiec, szef regionalnych struktur PiS.

Inne ze spotkań odbędzie się również w nadchodzącą niedzielę w Pińczowie, a jego tematem będzie rolnictwo. - Naszym honorowym gościem będzie poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi. Myślę, że podczas tego spotkania wsłuchamy się w głos rolników świętokrzyskich, tak by ich postulaty przeniesione były również poza Polskę, bowiem rozpoczyna się czas negocjacji przez rząd oraz zarządy województw nowej perspektywy finansowej – mówi poseł Krzysztof Lipiec.

Senator Krzysztof Słoń mówi, że politycy chcą nadać dynamiki kampanii przed wyborami. -Chcemy utwierdzić Polaków w tym, że kraj jest w dobrych rękach a wprowadzane zmiany idą ku dobremu. Jestem przekonany, że spotkania z wyborcami przyczynią się do tego, że jesienne wybory dla Zjednoczonej Prawicy zakończą się sukcesem – mówi senator Krzysztof Słoń.

Tym samym PiS oficjalnie rozpoczyna kolejne działania związane z kampanią do wyborów samorządowych. Działacze partii zastrzegają, że program jeszcze nie został w pełni ułożony, ponieważ wciąż trwa jego konsultowanie.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO