Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Politechnika nagrodziła najlepsze prace dyplomowe

środa, 12 czerwca 2024 14:42 / Autor: Michał Łosiak
Politechnika nagrodziła najlepsze prace dyplomowe
Fot. PŚk
Politechnika nagrodziła najlepsze prace dyplomowe
Fot. PŚk
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Specjalny robot sortujący, projekt centrum kultury, ułatwienia dla niepełnosprawnych – to tylko niektóre tematy prac dyplomowych nagrodzonych przez Politechnikę Świętokrzyską i Kielecki Park Technologiczny. Zwycięzcy otrzymali w sumie 13 tysięcy złotych.

Konkurs zorganizowano już po raz szósty. Zwycięzców wyłoniono spośród 62 zgłoszeń.

– Łączymy naukę i biznes. To jest naszą misją, która ma wiele aspektów. Cieszymy się, że z roku na rok mamy coraz więcej prac. To daje możliwość nawiązania współpracy pomiędzy studentami a pracodawcami – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Jednym z laureatów jest Dawid Mateńka, student Politechniki Świętokrzyskiej, który zaproponował specjalny sposób inwentaryzacji budynku.

– Musiałem przeprowadzić specjalne pomiary i je porównać z innymi wynikami. Było to czasochłonne i musiałem poświęcić na to dużo czasu. Cieszę się, że zostałem wyróżniony – podkreśla.

Wyróżnienia przyznano w 13 dziedzinach: architekturze, automatyce, budownictwie drogowym i mostowym, budownictwie ogólnym, ekonomii, elektrotechnice i elektronice, geodezji, informatyce, inżynierii danych, inżynierii produkcji, inżynierii środowiska i OZE, mechanice i budowie maszyn, transporcie i logistyce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO