Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczny weekend” i apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze

sobota, 29 sierpnia 2020 08:24 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Ostatni weekend wakacji dla drogówki oznacza wzmożony okres pracy. Akcja „Bezpieczny weekend” ma zapewnić dodatkowy nadzór nad bezpieczeństwem, porządkiem oraz płynnością w ruchu drogowym.

W ostatni wakacyjny weekend na drogach należy spodziewać się zwiększonego ruchu w związku z powrotami z letniego wypoczynku. Od piątku aż do 1 września policja będzie prowadzić działania kontrolno-prewencyjne. Oznacza to m.in. wzmożone kontrole na drodze. Funkcjonariusze będą częściej sprawdzać trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów.

Na świętokrzyskich drogach od rozpoczęcia wakacji zginęło 12 osób. Przez wakacje drogówka zatrzymała też niemal 700 kierujących, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

„Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku na drodze, to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.” – Możemy przeczytać na stronie internetowej policja.pl.

Funkcjonariusze zapewniają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców łamiących przepisy. Muszą liczyć się nawet z utratą prawa jazdy.

Patroli policyjnych należy się spodziewać przede wszystkim na drogach wyjazdowych ze świętokrzyskich miast.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO