Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

PFRON przekaże ponad milion złotych do powiatu kieleckiego

czwartek, 13 czerwca 2024 14:15 / Autor: Maria Karyś
PFRON przekaże ponad milion złotych do powiatu kieleckiego
Starostwo Powiatowe w Kielcach
PFRON przekaże ponad milion złotych do powiatu kieleckiego
Starostwo Powiatowe w Kielcach
Maria Karyś
Maria Karyś

Będą nowe busy, modernizacje obiektów, a także dotacje na własne działalności i wyposażenie stanowisk pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Ponad milion złotych z PFRON trafi do powiatu kieleckiego na zadania, które mają pomóc w wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych.

W siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisano umowy na dofinansowanie inwestycji przez PFRON w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III”. Dzięki środkom pozyskanym z PFRON w łącznej kwocie ponad 1 milion 218 tys. zł kolejne bariery w powiecie zostaną zlikwidowane, a osoby niepełnosprawne zyskają wsparcie.

- Powiat kielecki jest liderem w pozyskiwaniu środków na wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc im w uzyskaniu większej samodzielności, dbamy o to by zapewnić im równy start z osobami w pełni sprawnymi. Wspieramy także przedsiębiorców, którzy zatrudniają niepełnosprawnych - mówi Tomasz Pleban, starosta kielecki.

W tym roku środki z PFRON w kwocie 615 tys. zł, które trafiły do Powiatowego Ośrodka Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Będą przeznaczone na refundację kosztów dla pracodawców na zatrudnienie i wyposażenie czterech stanowisk pracy dla niepełnosprawnych.

- Pieniądze otrzyma również pięć osób niepełnosprawnych na podjęcie własnej działalności gospodarczej – informuje starosta.

 Ponad 603 tys. zł trafi do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach. Pieniądze te zostaną przekazane na rzecz gminy Łagów, Daleszyce i Nowiny.  Ponad 351 tys. zł  dofinansowania trafi do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sędku w gm. Łagów na zakup autobusu 18 - osobowego specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Gmina Daleszyce zyska 144 tys. zł na zakup 9-osobowego mikrobusa do przewozu niepełnosprawnych. Z kolei Gmina Nowiny otrzyma ponad 92 tys. zł na  przebudowę wejścia głównego do budynku urzędu na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO