Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Okradli Totalizator Sportowy. Ze zdrapek

poniedziałek, 18 listopada 2019 10:34 / Autor: Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 23 lata podejrzewanych o włamanie do jednego z punktów Totalizatora Sportowego na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W nocy z piątku na sobotę sprawcy dokonali tam kradzieży ponad tysiąca zdrapek o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkową nocy dyżurny ostrowieckiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu szyby w jednym z punktów Totalizatora Sportowego na terenie miasta. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że doszło do włamania do budynku, a sprawcy ze swoim łupem oddalili się już z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności, w bardzo krótkim czasie funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch złodziei w wieku 27 i 23 lata.

Jak się okazało to oni włamali się do punktu sprzedaży gier losowych, a następnie dokonali  kradzieży ponad tysiąca zdrapek o łącznej wartości przekraczającej pięć tysięcy złotych. Część skradzionego mienia została odzyskana. Obaj mężczyźni byli już wcześniej znani policjantom tutejszej komendy. Za popełnione przestępstwo usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo jeden z mężczyzn decyzją sądu został tymczasowo aresztowany w związku z tym zdarzeniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO