Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Obraził policjantów, a filmik wrzucił do sieci. Grozi mu rok więzienia

piątek, 02 października 2020 12:31 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Mundurowi ze Starachowic zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o znieważenie funkcjonariuszy na służbie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, przed ósmą na jednej z ulic Starachowic. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego fiata. W trakcie czynności do mundurowych podszedł młody mężczyzna - rozpoczął niekulturalną dyskusję i zakłócał przebieg kontroli drogowej. Interwencję zaczął nagrywać telefonem komórkowym.

W pewnym momencie 20-latek oddalił się, nadal uwieczniając czynności policjantów na filmie. Po pewnym czasie zamieścił nagranie na jednym z portali społecznościowych. Na materiale słychać, że 20-latek znieważa funkcjonariuszy i odnosi się do nich w sposób powszechnie uznany za obraźliwy.

Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia. Usłyszał już zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, wczoraj prokuratur zadecydował o środkach zapobiegawczych, między innymi w postaci dozoru. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO