Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nowe rondo w Skarżysku

piątek, 18 maja 2018 13:09 / Autor: Michał Łosiak
Źródło: www.kielce.uw.gov.pl
Michał Łosiak

Zakończyła się budowa ronda turbinowego w ciągu drogi krajowej nr 42 w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycja była finansowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Inwestycja polegała na przebudowie skrzyżowania, na którym wcześniej regularnie dochodziło do wypadków i miała na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej koszt wyniósł 3,4 mln zł.

Zadanie obejmowało również budowę fragmentów ciągów pieszych i rowerowych, dróg dojazdowych, budowę oświetlenia, elementów odwodnienia i kanalizacji, przebudowę zatok autobusowych i zjazdów, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. Prace projektowe realizowane były w 2017 roku, a budowlane 2017 i w 2018.

Rondo turbinowe powstało w miejscu skrzyżowania, na którym regularnie dochodziło do wypadków z powodu przekroczeń dozwolonej prędkości przez jadących drogą krajową nr 42 łączącą Końskie ze Starachowicami oraz niezachowywaniem należytej ostrożności przez wyjeżdżających z podporządkowanej ulicy Krakowskiej skomunikowanej ze zjazdem z drogi ekspresowej S7. Rondo ma celu wyeliminowanie ryzyka kolizji i wypadków, a jednocześnie zapewnienie płynności ruchu.

Oprac. na podst.: www.kielce.uw.gov.pl

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO