Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Nocne czytanie dzieciom w Sukowie

piątek, 20 stycznia 2017 13:17 / Autor: Radio eM
Radio eM

Wspólne czytanie coraz popularniejsze! Uczniowie szkoły podstawowej w podkieleckim Sukowie dołączają do grona miłośników literatury za sprawą tzw. „nocnego czytania”. Właśnie takie wydarzenie odbędzie się w piątek (20.01) w Sukowie w powiecie kieleckim. 

 

Ideą spotkań, które są coraz powszechniej organizowane w szkołach i bibliotekach, jest integracja lokalnych społeczności i przy tym promocja czytelnictwa. W Sukowie akcja przebiegnie pod hasłem „Czytanie na dobranoc” i została skierowana do młodszych uczniów i ich rodziców.

 - Nasza akcja ma pokazać dzieciom oraz ich rodzicom, że czytanie książek to fantastyczna zabawa, poprzez którą zarówno dzieci jak i dorośli budują swoją wyobraźnie i poszerzają cały czas ten świat – powiedział Radiu eM Marcin Włodarski ze stowarzyszenia „Nasz Suków”. – Chcemy też pokazać, ze książka jest doskonałą alternatywą dla wszystkich elektronicznych form przekazu, coraz bardziej popularnych w naszym społeczeństwie – dodał. 

 Wieczór z książką urozmaicą inscenizacje klasycznych wierszy i bajek oraz konkursy z nagrodami, wśród których są książki Wydawnictwa Jedność. Tradycje wspólnego czytania postanowiło zapoczątkować w swojej okolicy loklane stowarzyszenie „Nasz Suków” . Czytanie na dobranoc rozpocznie się w piątek o 18. 

 Patronat nad wydarzeniem objęło Radio eM Kielce.

 mjk

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO