Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Niepełnosprawni wypoczywają nad polskim morzem

piątek, 05 sierpnia 2022 13:38 / Autor: Michał Łosiak
Niepełnosprawni wypoczywają nad polskim morzem
Niepełnosprawni wypoczywają nad polskim morzem
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwają Wczasorekolekcje – wakacyjny odpoczynek osób niepełnosprawnych organizowany przez senatora Krzysztofa Słonia i Świętokrzyskie Stowarzyszenia „Niepełnosprawny Plus”. W tym roku uczestnicy przebywają w ośrodku w nadmorskim Sarbinowie.

Przypomnijmy, że jest to kontynuacja wyjazdów organizowanych przez Sługę Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka. 72 osoby wyjechały z Kielc 30 lipca. Wśród nich jest 48 niepełnosprawnych, ich opiekunowie oraz wolontariusze.

– Przydarzył nam się wspaniały czas. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za niezwykle piękną pogodę, sprzyjającą wypoczynkowi. Mamy mnóstwo słońca, wspaniałe warunki do plażowania i odpoczynku wśród drzew i krzewów na terenie ośrodka. Do tego należy dołożyć bardzo bogaty program rehabilitacyjny, ale przede wszystkim budujemy wspólnotę. Niezwykle ważny jest element świadectwa. Pozostali wczasowicze w naszym ośrodku są bardzo mile zaskoczeni i włączają się do niektórych naszych punktów dnia, czyli porannych modlitw, spotkań rekolekcyjnych w kościele i cenią sobie ten czas – mówi senator Krzysztof Słoń.

Program wyjazdu jest niezwykle bogaty.

– Za nami pierwsze wieczorki taneczne, spotkania przy grillu, gitarze i śpiewie. Do tego mnóstwo spacerów, wspólnych wyjść w mniejszych lub większych grupach. Spotykamy tu dużo ludzi. Widać, że Polacy korzystają tego, że w tym roku pojawiła się możliwość normalnego odpoczynku ze względu na zniesione obostrzenia – relacjonuje nasz rozmówca.

Wyjazd zakończy się za tydzień.

– Przed nami wycieczka do Kołobrzegu, rejs statkiem oraz koncert zespołu szantowego w naszym ośrodku. Planujemy również duże ognisko na podsumowanie turnusu. Cieszę się, że udało mi się w tym roku zorganizować ten wyjazd – dodaje senator Krzysztof Słoń.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO