Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nie 500, a 800+ już od stycznia. Mieszkańcy świętowali na pikniku

poniedziałek, 17 lipca 2023 12:41 / Autor: Radio eM
Nie 500, a 800+ już od stycznia. Mieszkańcy świętowali na pikniku
Nie 500, a 800+ już od stycznia. Mieszkańcy świętowali na pikniku
Radio eM
Radio eM

Od 1 stycznia 2024 roku wzrośnie kwota wsparcia polskich rodzin z 500 do 800 złotych na każde dziecko, bez kryterium dochodowego. W naszym regionie zainaugurowano ten fakt niedzielnym (16 lipca) piknikiem przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.

– Program Rodzina 500+ ewoluuje. W tej chwili mówimy już o programie Rodzina 800+. Nigdy w historii państwowości polskiej nie było ministerstwa skierowanego na promowanie, wspieranie i pomaganie rodzinom. To czyni właśnie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Sprawy dotyczące rodziny to być albo nie być danego narodu. Siedem milionów dzieci pozostaje w pieczy tego programu. W samym tylko powiecie kieleckim z programu korzysta ponad dwadzieścia cztery tysiące dzieci – mówi wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz.

Świadczenie będzie przysługiwać na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia: matce lub ojcu, rodzinie zastępczej, osobie prowadzącej rodzinny dom dziecka, opiekunowi faktycznemu dziecka – osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka, opiekunowi prawnemu dziecka, dyrektorowi domu pomocy społecznej oraz placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Rodzic po narodzinach dziecka nadal będzie mieć trzy miesiące na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO