Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Przychodzą na szczepienia nawet sześć godzin wcześniej. NFZ apeluje o punktualność

czwartek, 08 kwietnia 2021 16:40 / Autor: Magdalena Nowak
Przychodzą na szczepienia nawet sześć godzin wcześniej.  NFZ apeluje o punktualność
Przychodzą na szczepienia nawet sześć godzin wcześniej.  NFZ apeluje o punktualność
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Świętokrzyski oddział NFZ apeluje do pacjentów, aby zgłaszali się na szczepienie przeciw Covid-19 o wyznaczonej godzinie. Część osób przychodzi wcześniej, co powoduje kolejki i tłok przed punktami szczepień. Rekordziści przychodzą na szczepienie nawet sześć godzin wcześniej.

– Tempo szczepień wzrasta z dnia na dzień, jest to oczywiście związane z większą liczbą szczepionek. Apelujemy do wszystkich pacjentów, którzy udają się na szczepienia o zachowanie bezpieczeństwa w punktach szczepień. Po pierwsze prosimy o przychodzenie do punktów o wyznaczonej godzinie, przychodzenie wcześniej powoduje tworzenie się kolejek i tłok. Bywa, ze puszczają nerwy i dochodzi do awantur. Wystarczy zjawić się maksymalnie kwadrans przed iniekcją, przychodzenie z wyprzedzeniem nie spowoduje, że pacjent dostanie szczepionkę szybciej. Zdarza się, że ma on wyznaczoną godzinę czternastą a przychodzi o ósmej rano. To powoduje tylko chaos i ryzyko zakażenia się w kolejce – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

– Kolejna sprawa to zachowanie dystansu, nawet dwumetrowego. Każdy musi mieć też maseczkę prawidłowo założoną. Pamiętajmy również o dezynfekcji – dodaje rzecznik.

W dobie pandemii maseczka jest obowiązkowym elementem, bez którego nie wychodzimy z domu. Pamiętajmy, aby nosić ją  prawidłowo, czyli tak, by zakrywała i usta i nos. Tylko w ten sposób zapewnia właściwą ochronę i ogranicza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Tag: SCZEPIENIA
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO