Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Napadli na 11-latka. Duet rozbójników w rękach policji

czwartek, 22 października 2020 11:50 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trzymiesięczny areszt - taki środek zapobiegawczy zastosował Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec pewnego 17-latka. Nastolatek jest podejrzany o to, że wraz ze swoim rok młodszym kolegą napadł na 11-letniego chłopca.

Zgłoszenie o wydarzeniu trafiło do policjantów w piątek, po godzinie 14. Z relacji chłopca wynikało, że został zaczepiony przez nieznajomych na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyźni grozili mu pobiciem i zabrali mu pieniądze – 3.50 złotych.

Okazało się, że już po krótkiej chwili napastnicy dokonali kolejnego rozboju – tym razem trafili na 14-latka, który nie chciał oddać pieniędzy i zdołał uciec przed oprawcami. Mundurowi sporządzili rysopisy napastników i zaczęli działać.

Wkrótce namierzyli duet rozbójników – byli nimi dwaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, w wieku 16 i 17 lat. Straszy z zatrzymanych trafił do celi, a jego młodszy kolega do Policyjnej Izby Dziecka.

17-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wobec 16-latka sąd rodzinny zastosował nadzór kuratora sądowego. Za rozbój grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO