Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Miliony na remonty lokalnych dróg

czwartek, 12 kwietnia 2018 12:43 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

11 milionów złotych to kwota dofinansowania jaka trafiła do świętokrzyskich samorządów na remonty lokalnych dróg. Fundusze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W sumie przebudowanych zostanie 18 odcinków o łącznej długości 25 kilometrów.

Inwestycje przeprowadzone zostaną między innymi na terenie powiatu starachowickiego, pińczowskiego czy buskiego. Nowe drogi to bezpieczniejsza i wygodniejsza podróż. - Remont drogi z rządowym dofinansowaniem pozwala na poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców samorządów, które przeprowadzają inwestycję jak i podróżnych. Dobre drogi doceniają też przedsiębiorcy, którzy umieszczają swoje zakłady w tych gminach, gdzie jest dobra komunikacja - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Ponad 3 miliony dotacji na dwa zadania otrzymał powiat starachowicki. Tamtejszy samorząd inwestuje w drogę w miejscowościami Krynki i Brody. To okolica, w której znajduje się popularny zalew. - To kolejny rozbudowywany odcinek tej drogi. W zeszłym roku odremontowaliśmy 2,5 kilometra. Teraz prace dotyczą odcinka o długości około 1,3 kilometra. To bardzo korzystna inwestycja dla mieszkańców. Mam nadzieję, że dzięki niej przyjezdni też chętniej będą odwiedzali to miejsce - mówi Danuta Krępa, starosta ze Starachowic.

W tym roku województwo świętokrzyskie może wykorzystać w sumie 41 milionów na dofinansowania remontów lokalnych dróg.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO