Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Mieszkanka Ostrowca oszukana. Straciła 60 tysięcy

poniedziałek, 20 listopada 2023 12:18 / Autor: Aleksandra Rękas
Mieszkanka Ostrowca oszukana. Straciła 60 tysięcy
Mieszkanka Ostrowca oszukana. Straciła 60 tysięcy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Inwestycje kryptowaluty – to zaproponowali 47-latce z Ostrowca Świętokrzyskiego internetowi oszuści. Kobieta zachęcona możliwością dużego zysku, podążyła za ich wskazówkami i straciła kilkadziesiąt tysięcy.

47-latka zainteresowała się kryptowalutami we wrześniu. Znalazła w sieci ofertę, a wkrótce potem skontaktował się z nią przedstawicie firmy.

- W trakcie prowadzonych rozmów 47-latka została poproszona o zainstalowanie specjalnych aplikacji, które miały umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami i zyskami. Ponadto miała dokonać minimalnej wpłaty w kwocie tysiąca złotych, aby móc zarabiać na inwestycjach – wyjaśnia Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kobieta podążała za wskazówkami oszustów, przelewając na wskazane przez nich konta kolejne pieniądze. W ciągu dwóch miesięcy straciła 63 tysiące złotych.

- Oszuści proszą o zainstalowanie programu do zdalnego pulpitu i zalogowanie się na konto bankowe. Najczęściej ofiara kuszona jest obietnicą szybkich  i dużych zysków – przestrzega policjantka.

Zachowajmy ostrożność podczas internetowych inwestycji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO