Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Mieszkańcy województwa chętnie korzystają z bonu turystycznego

poniedziałek, 28 września 2020 13:54 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W województwie świętokrzyskim przyznanych zostało do tej pory ponad 118 tysięcy bonów dla rodziców, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Ponad 25 tys. z nich już go wykorzystało.

– Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin, a największe zainteresowanie nim mieliśmy pod koniec wakacji.  Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze – mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy świętokrzyskiego Oddziału ZUS.

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych,  które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

– Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną  – dodaje rzecznik.

Na PUE ZUS podmiot turystyczny może zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Uzyska też dostęp do swoich rozliczeń. Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta.  ZUS apeluje do przedsiębiorców, aby sprawdzali numer swojego rachunku bankowego. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte i płatności nie zostały zrealizowane.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO