Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Mecenas Andrzej Kurzyk nie żyje

niedziela, 25 października 2020 12:41 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. Wodociągi Kieleckie
Adrianna Linertowicz

W sobotę 24.10 zmarł nagle w Kielcach Andrzej Kurzyk, prawnik Wodociągów Kieleckich. Miał 81 lat.

Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę w wodociągowej spółce rozpoczął w 1992 r. i pracował do ostatniego dnia życia. W 2004 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 2014 r. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Otrzymywał też wiele nagród i wyróżnień zakładowych. Od 1982 roku należał do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach.

- Pan mecenas był nie tylko doskonałym prawnikiem, ale wspaniałym człowiekiem, mogę powiedzieć, przyjacielem. Był niezwykle kompetentnym pracownikiem, oddanym firmie. Jeszcze w piątek omawialiśmy przez dobrą godzinę sprawy firmy. Dla Wodociągów Kieleckich jego śmierć to niepowetowana strata. Pragnę złożyć w tym miejscu kondolencje rodzinie i znajomym mecenasa - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Prezes Milcarz wśród wielu osiągnięć zawodowych Andrzeja Kurzyka wspomina jego zwycięstwo w sporze przed sądem arbitrażowym w Paryżu z jednym z wielkich międzynarodowych koncernów. Chodziło o rozliczenie wielomilionowej inwestycji w oczyszczalni ścieków w Sitkówce. Dzięki tej wygranej wodociągowa spółka oszczędziła ponad 20 milionów złotych.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO