Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus. Klinika Radioterapii ŚCO wstrzymuje przyjęcia

piątek, 23 października 2020 11:41 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Kliniki Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów do leczenia stacjonarnego oraz wizyty w poradni radioterapii. Decyzja jest spowodowana wystąpieniem wśród pacjentów oraz personelu zakażeń koronawirusem.

"Pacjentom wymagającym kontroli po leczeniu udzielane będą teleporady. Realizowane natomiast jest leczenie radioterapią w trybie ambulatoryjnym oraz leczenie pacjentów leżących w klinice i niezakażonych SARS-CoV-2. Pozostałe kliniki, działy i zakłady oraz call – center Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym" – informuje lecznica.

W Klinice Radioterapii wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, została przeprowadzona dezynfekcja, powiadomione służby sanitarne. Zakażeni koronawirusem pracownicy (ośmiu) zostali skierowani na izolację domową. Zakażeni pacjenci (18) pozostają pod opieką Kliniki Radioterapii w doraźnie wydzielonym oddziale covidowym, jeden pacjent został przekazany do szpitala MSWiA.

Jak informuje dr Jacek Sadowski, kierownik Kliniki Radioterapii, stan pacjentów jest dobry, zakażenie przebiega bezobjawowo. U pracowników i pacjentów kliniki są sukcesywnie wykonywane testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Ponieważ od dnia 19 października wstrzymane są również przyjęcia do leczenia stacjonarnego w Dziale Brachyterapii i Hipertermii ŚCO, pacjenci wymagający pilnie leczenia w zakresie brachyterapii, teleradioterapii i radiochemioterapii będą kierowani do Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie PIB w Warszawie, Oddziału NIO w Gliwicach, Oddziału NIO w Krakowie, Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Szpitala w Brzozowie, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie lub innych podmiotów na terenie kraju, posiadających umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO