Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Jest mur do ozdobienia. Można wygrać dwa tysiące złotych!

sobota, 21 listopada 2020 11:35 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. powiat.starachowice.pl
Adrianna Linertowicz

Jesteś uzdolniony graficznie i chcesz podzielić się swoim talentem z innymi? Masz świetną okazję. Projekt twojej grafiki może ozdobić mur oporowy przy nowo wybudowanym chodniku w drodze na Rataj. Wystarczy wziąć udział w konkursie organizowanym przez powiat starachowicki i gminę Wąchock. Do wygrania jest dwa tysiące złotych!

Konkurs na stworzenie muralu, czyli wielkoformatowego obrazu ściennego ogłosił starosta Piotr Babicki wraz z burmistrzem Wąchocka, Jarosławem Samelą. Mural ma ozdobić mur oporowy znajdujący się przy ulicy Langiewicza w Wąchocku. Są to w sumie cztery obiekty o łącznej powierzchni blisko 190 metrów kwadratowych. Murale mają kształt prostokątów zorientowanych poziomo o wymiarach (w metrach): 1,95x15,60; 2,40x38,50; 1,90x18; 1,90x17 (w kolejności w kierunku od Rataj do Wąchocka).

Dzieła na wszystkich obiektach mogą nawiązywać formą i treścią do siebie, jednak mogą także stanowić niezależne prace.

– Do udziału w konkursie zapraszamy artystów sztuk wizualnych, zajmujących się zwłaszcza street artem. Nie ma znaczenia ich doświadczenie, liczymy na prace zarówno od zawodowców, jak i debiutantów – mówi starosta Piotr Babicki.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, tematyka jest dowolna. Liczy się kreatywność i oryginalność. Kompozycja oraz kolorystyka pracy powinna jednak wpisywać się w kontekst okolicznego krajobrazu i uwzględniać herby powiatu oraz gminy.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy prace. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 listopada 2020 r. do godziny 15 na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 16 grudnia 2020 roku, mural będzie gotowy do 30 kwietnia 2021 roku. 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej https://www.powiat.starachowice.pl/

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO