Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejny atak oszustów. Kobieta straciła 11 tysięcy złotych

środa, 20 października 2021 10:34 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejny atak oszustów. Kobieta straciła 11 tysięcy złotych
Kolejny atak oszustów. Kobieta straciła 11 tysięcy złotych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Oszustwo na „pracownika banku” jest niestety coraz bardziej popularne. Podążając za wskazówkami przestępców, 23-latka z gminy Bodzechów straciła jedenaście tysięcy złotych.

Oszuści skontaktowali się z nią wczoraj (19 października), po godzinie 12. Nieznajomy mężczyzna, „pracownik banku”, telefonicznie nakłaniał 23-latkę do zaciągnięcia pożyczki, co miałoby zabezpieczyć jej konto.

- Kiedy 23-latka nie dała wiary swojemu rozmówcy, została przełączona do innego działu, gdzie rozmowę z nią kontynuowała kobieta. Zmanipulowana mieszkanka gminy Bodzechów w końcu zaczęła postępować zgodnie ze wskazówkami oszustów. Wypełniła wniosek na stronie swojego banku i zaciągnęła kredyt w kwocie dziesięciu tysięcy złotych – informuje Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Później kobieta wpłaciła pieniądze na wskazane przez oszustów konto bankowe. Łącznie łupem przestępców padło aż 11 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają - pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów zaciągania pożyczek, ani podania loginu, czy hasła do konta. O wszystkich próbach wyłudzenia należy natychmiast informować policję. Warto pamiętać, że tożsamość konsultanta można potwierdzić dzwoniąc na infolinię banku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO