Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kierowca jechał po narkotykach, pasażer miał je przy sobie

poniedziałek, 17 stycznia 2022 15:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Kierowca jechał po narkotykach, pasażer miał je przy sobie
Kierowca jechał po narkotykach, pasażer miał je przy sobie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kłopoty czekają dwóch 26-letnich mężczyzn, zatrzymanych do kontroli drogowej przez mundurowych ze Staszowa. Kierowca osobowego renaulta najpewniej był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał je przy sobie.

Do kontroli drogowej doszło około godz. 9.30 w gminie Rytwiany. Policjanci zauważyli auto, którego kierowca na widok radiowozu… zawrócił.

- Policjanci postanowili przyjrzeć się tej sytuacji, po chwili zatrzymali go do kontroli drogowej. Wówczas znajdujący się w pojeździe dwaj mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać – wyjaśnia Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Przy pasażerze mundurowi znaleźli dwa srebrne zawiniątka z zawartością białego proszku, najpewniej amfetaminy. Mężczyzna miał także szklaną fifkę oraz wagę elektroniczną.

- Właściciel tłumaczył, że zakazany środek kupił przez Internet od nieznajomego sprzedającego. Problem na tym jednak się nie skończył – jego rówieśnik, który kierował pojazdem, poddany został badaniu na zawartość środków odurzających, a wynik okazał się pozytywny – informuje policjantka.

Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Za posiadanie narkotyków grożą trzy lata więzienia, a za kierowanie pod ich wpływem – dwa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO