Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Już w tym tygodniu otwarcie dwóch basenów letnich

środa, 24 czerwca 2020 11:14 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Już w najbliższych dniach zaczyna się sezon kąpielowy na basenach letnich i kąpieliskach. Jeśli pogoda dopisze, jutro będzie można skorzystać ze strefy basenów letnich w ośrodku Perła w Nowinach.

Jak wyjaśnia Jacek Kania, dyrektor Ośrodka Kultury Perła w Nowinach, na terenie obiektu będą obowiązywały pewne nowe zasady.

- Nasi goście będą musieli zachowywać odpowiedni dystans między sobą, zastosujemy także limit osób mogących jednocześnie przebywać w wodzie. Pracownicy oczywiście też dostosują się do nowych zasad związanych z czystością i dezynfekcją. Na terenie obiektu będzie mogło przebywać jednocześnie około dwustu osób – tłumaczy.

 Natomiast od soboty najprawdopodobniej otwarty zostanie basen przy ulicy Szczecińskiej 1 w Kielcach.

- Ruszamy pierwszego dnia wakacji o godzinie dziesiątej. Na terenie obiektu będzie mogło przebywać 150 osób. Obowiązują także nowe rygory sanitarne: rozkładać się na trawie będzie można w odległości przynajmniej dwóch metrów od siebie. Będą także punkty z płynami dezynfekującymi, między innymi przy toalecie i basenach. Ceny biletów pozostały bez zmian – siedem złotych bilet ulgowy, dziesięć normalny – mówi Andrzej Nańczyk, kierownik zespołu obiektów sportowych przy ul. Szczecińskiej.

Wraz z początkiem wakacji rozpocznie się także sezon kąpielowy w większości kąpielisk na terenie naszego województwa.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO