Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Już w ten weekend targi "Agrotech"

wtorek, 15 marca 2022 14:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Już w ten weekend targi "Agrotech"
Fot. Michał Łosiak/ Targi Agrotech w 2021 roku
Już w ten weekend targi "Agrotech"
Fot. Michał Łosiak/ Targi Agrotech w 2021 roku
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Największe w Polsce Targi Techniki Rolniczej odbędą się już w najbliższy weekend w Targach Kielce. Podczas wydarzenia zaprezentują się producenci maszyn rolniczych z kilkunastu krajów, a w halach wystawienniczych zobaczymy produkty niezbędne do pracy na roli.

Jak wyjaśnia Kamil Perz, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce, w piątek, 18 marca, do Kielc przyjedzie ponad 350 wystawców, którzy pokażą swoją ofertę w siedmiu halach i dwóch pawilonach namiotowych.

- Będą maszyny, nawozy, środki nawozów roślin, a także wszystko to, co jest potrzebne w przemyśle leśnym. Najważniejszym elementem jest kompleksowość oferty – każdy farmer czy rolnik, który do nas przyjedzie, znajdzie wszystko czego potrzebuje w gospodarstwie. Od kombajnów i ciągników, po drobne elementy niezbędne w jego pracy – podkreśla Kamil Perz.

Jak dodaje, targi rolnicze to także pokaz rozwoju technologii w tej branży. Nie zabraknie więc nowoczesnych rozwiązań.

- To technologie związane z uprawą, wykorzystywania dronów, zautomatyzowane systemy sterowania. Jednocześnie poprawia się jakość jeśli chodzi o materiał siewny, materiał genetyczny w produkcji zwierzęcej – stwierdza Perz.

XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej potrwają od 18 do 20 marca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO