Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Ogłoszono Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego. Pierwsze Nowiny

poniedziałek, 20 listopada 2023 15:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Ogłoszono Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego. Pierwsze Nowiny
[FOTO] Ogłoszono Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego. Pierwsze Nowiny
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Nowiny, Morawica, Solec Zdrój, Strawczyn, Bieliny to liderzy Rankingu Gmin Regionu Świętokrzyskiego. Samorządy z najlepszym wskaźnikiem jakości życia poznaliśmy podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury. 

Pomysłodawcą rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wyłania ona gminy wyróżniające się w sposób nadzwyczajny pod względem społeczno-gospodarczym. Wśród wspomnianych wskaźników jest m.in. dochód własny, zadłużenie, przyrost naturalny czy wynik egzaminu ósmoklasisty. 

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. W trakcie wydarzenie niejednokrotnie padło hasło zespół czy zasoby ludzkie. Nie możemy bać się marzyć i wchodzić po schodach do celu. Niekwestionowanymi liderami są Nowiny i Morawica, ale były także zmiany - np. miejscami zamieniły się Solec Zdrój i Strawczyn. W najlepszej piątce znalazły się także Bieliny – mówi Agnieszka Migoń, dyrektor kieleckiego ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Liderem rankingu jest gmina Nowiny. Tuż za nią znalazła się Morawica, Solec Zdrój, Strawczyn i Bieliny. 

– To sprawia ogromną satysfakcję - odnosić sukcesy w tak wspaniałym środowisku, z cudownymi ludźmi. Pracujemy dla naszych mieszkańców, ale to także ich sukces. To trzecie zwycięstwo z rzędu, jesteśmy po prostu najlepsi. Nie widziałem ocen za rok 2022, ale mam nadzieję, że je poprawiliśmy – podkreśla Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Wyłoniono również najlepsze gminy w poszczególnych powiatach. Wyróżniono je także w siedmiu kategoriach specjalnych. Jedno z wyróżnień specjalnych wręczył Piotr Michalec, zastępca dyrektora Radia eM Kielce. Statuetki z jego rąk otrzymali włodarze gmin Ożarów, Gowarczów oraz Oksa. Wskaźnik ich zadłużenia wynosi 0,00.

Radio eM było obecne na gali, a naszej antenie można było posłuchać rozmów z laureatami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO