Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dzielnicowa w pojedynkę zatrzymała... trzech rabusiów!

czwartek, 17 października 2019 09:22 / Autor: Tomasz Natkaniec
Tomasz Natkaniec

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, korzystając wczoraj z wolnego popołudnia, poszła na zakupy, podczas których... ujęła trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży. 

Wczoraj po zakończonej służbie dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, korzystając z wolnego popołudnia, poszła na zakupy. Kiedy wchodziła do jednej z buskich drogerii, zauważyła doskonale jej znanego 56-latka. Wyraźnie próbował coś ukryć za pazuchą, a w rękach trzymał... damskie kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Mężczyzna był wielokrotnie karany za czyny uciążliwe dla lokalnej społeczności. Towarzyszyło mu dwóch innych gagatków, również znanych buskim policjantom. Jak ustalili mundurowi, złodziejaszki podzieliły się rolami: 56-latek zdejmował kosmetyki ze sklepowych półek i chował je pod kurtkę, a koledzy zasłaniali go przed wzrokiem niepowołanych. Mężczyźni próbowali wyjść ze sklepu, dyskretnie  omijając kasę. Kiedy już byli w progu, na ich drodze stanęła dzielnicowa, która udaremniła ten misterny plan bezceremonialnie zawróciła ich do wnętrza sklepu.  Kosmetyki o wartości 55 złotych zostały zwrócone personelowi.

W związku z tym, że wszyscy trzej rabusie w przeszłości dopuszczali się podobnych czynów, sprawa będzie miała finał w sądzie. Za taką kradzież kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet do pięciu tysięcy złotych.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO