Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

[AKTUALIZACJA] Dramatyczny bilans weekendu. Nie żyje dwóch mężczyzn, trwa akcja poszukiwawcza w Sielpi

poniedziałek, 21 czerwca 2021 10:51 / Autor: Aleksandra Rękas
[AKTUALIZACJA] Dramatyczny bilans weekendu. Nie żyje dwóch mężczyzn, trwa akcja poszukiwawcza w Sielpi
OSP KSRG Ruda Maleniecka
[AKTUALIZACJA] Dramatyczny bilans weekendu. Nie żyje dwóch mężczyzn, trwa akcja poszukiwawcza w Sielpi
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ostatnich weekend upalna pogoda przyciągnęła rzesze ludzi nad zbiorniki wodne w naszym województwie. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, a wciąż trwa akcja poszukiwawcza  nad zalewem w Sielpi.

Wczoraj około 13.30 zaginął tam 38-letni mężczyzna, najprawdopodobniej będący pod wpływem alkoholu. Wskoczył do wody z rowerka wodnego.

- O godzinie 19.30 dostaliśmy kolejne tego typu zgłoszenie. 26-latek, również najpewniej nietrzeźwy, zniknął pod taflą wody. Wciąż trwa akcja poszukiwawcza – informuje Marta Przygodzka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Zbiornik przeszukują płetwonurkowie i służby ratunkowe, wykorzystywany jest także specjalistyczny sonar. Z najnowszych informacji wynika, że w płetwonurkowie wyłowili ciało jednego z mężczyzn- 38-latka. 

W niedzielę mnóstwo pracy w pobliżu akwenów wodnych w naszym regionie mieli także strażacy. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się również nad zalewem w Cedzynie.

- Około godziny szesnastej otrzymaliśmy zgłoszenie o kobiecie, która weszła do wody i zaginęła. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania na trzech łodziach. Zaginioną odnaleziono na przeciwległym brzegu. Okazało się, że przepłynęła zbiornik i nie miała siły wrócić – relacjonuje Marcin Nyga z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

To jednak nie wszystko. Nad zalewem w Chańczy, strażacy ratownicy wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę.

- Wszczęto resuscytację, akcja reanimacyjna trwała godzinę. 21-latka przekazano załodze karetki – dodaje Marcin  Nyga.

Życia mężczyzny niestety nie udało się uratować. Zmarł w nocy w szpitalu.

Strażak podkreśla – zachowajmy umiar podczas wypoczynku nad wodą. Nie przeceniajmy swoich sił i absolutnie nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO