Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dowódca terytorialsów odszedł na emeryturę

środa, 30 listopada 2022 15:56 / Autor: Łukasz Czerwiak
Dowódca terytorialsów odszedł na emeryturę
Dowódca terytorialsów odszedł na emeryturę
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pułkownik Piotr Hałys, zwierzchnik świętokrzyskich terytorialsów odszedł na zasłużoną emeryturę. W środę, 30 listopada przekazał on tymczasowo dowództwo podpułkownikowi Sławomirowi Machniewiczowi.

Przypomnijmy, że wspomniany pułkownik Piotr Hałys został dowódcą 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w czerwcu 2021 roku. Teraz odszedł na emeryturę po 29 latach służby.

– Za mną niezwykle intensywny czas, bogaty w doświadczenia. Miałem to szczęście, że na swojej drodze spotykałem pozytywnych ludzi, pełnych energii. Dużo się od nich nauczyłem, dzieli się ze mną swoim doświadczeniem i wiedzą. Dzisiaj towarzyszą mi olbrzymie emocje, ale odchodzę ze stanowiska jako człowiek spełniony – mówi.

Pułkownik Piotr Hałys jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu na Wydziale Wojsk Inżynieryjnych na kierunku saperskim. Wykładał w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Służył w Iraku i w Afganistanie. Był zaangażowany w szkolenie żołnierzy.

Obowiązki dowódcy od środy, 30 listopada przejął dotychczasowy zastępca, czyli podpułkownik Sławomir Machniewicz.

– Przejmuje brygadę po pułkowniku Hałysie, który przez swoje doświadczenie i wyszkolenie podniósł poprzeczkę bardzo wysoko. Obawiam się czy będę potrafił mu dorównać, ale mam nadzieję, że z czasem tak się stanie. Może komuś się wydawać, że to łatwe zadanie, ale to jest 2000 problemów każdego dnia. Jesteśmy do tego szkoleni i przygotowani, aby należycie służyć i stawiać tym wyzwaniom czoła – zaznacza.

Obecnie w szeregach 10 ŚBOT służy prawie 2000 żołnierzy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO